Ο Δήμαρχος Τήνου έκανε γνωστή νέα χρηματοδότηση προς τον Δήμο Τήνου και αφορά τη διάνοιξη νέων γεωτρήσεων, την προμήθεια σωληνώσεων και των εξαρτημάτων σύνδεσης για το δίκτυο ύδρευσης.
Με απόφαση του Γενικού Γραμματέα Νησιωτικής Πολιτικής, Μανώλη Κουτουλάκη, ο Δήμος Τήνου επιχορηγήθηκε με 65.000 ευρώ για τη διάνοιξη νέων γεωτρήσεων, την προμήθεια σωληνώσεων και των εξαρτημάτων σύνδεσης για το δίκτυο ύδρευσης. Η συγκεκριμένη δαπάνη θα βαρύνει τις πιστώσεις του έργου «Υδροδότηση άνυδρων νησιών και έργα βελτίωσης υποδομών ύδρευσης των νησιών», του Τομεακού Προγράμματος Ανάπτυξης 2021-2025 του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής.
Θέλω να ευχαριστήσω τον Μανώλης Κουτουλάκης για την εξαιρετική συνεργασία και την αποτελεσματικότητα που επιδεικνύει όσον αφορά τα δίκαια αιτήματα του Δήμου.
Η δική μας δέσμευση είναι να συνεχίσουμε με την ίδια επιμονή και συνέπεια να διεκδικούμε και να αξιοποιούμε κάθε δυνατή χρηματοδότηση για να βελτιώνουμε τις υποδομές του νησιού.