Παραδόθηκαν χθες 25/5/2020 και σήμερα 26/5/2020, εκ μέρους της Κοινωφελής Επιχείρησης Υπηρεσιών Δήμου Τήνου, από τον Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Τήνου κ. Κόγκο Γιώργο, εκατό (100) περίπου πάνινες μάσκες, στο Αστυνομικό Τμήμα Τήνου, στο Λιμεναρχείο Τήνου, στο Πυροσβεστικό Κλιμάκιο Τήνου αλλά και στο Σωματείο Λιμενεργατών Τήνου, για τις ανάγκες των Υπηρεσιών αλλά και του Σωματείου.
Όλες οι μάσκες είναι χειροποίητες και φτιάχτηκαν με ξεχωριστή φροντίδα από το προσωπικό του Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων.
Με την κίνηση αυτή η ΚΕΠΥΔΗΤ συνεχίζει το κοινωνικό της έργο για την αντιμετώπιση της πανδημίας του κορονοϊού.
ΙΩΑΝΝΗΣ Γ. ΜΑΡΚΟΥΙΖΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΙΝΟΦ. ΕΠΙΧΕΙΡ. ΥΠ. ΔΗΜΟΥ ΤΗΝΟΥ