Πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2024 στο ΣΕΦ στην Αθήνα, οι επαναληπτικοί αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ανδρών, της Νησιωτικής Χώρας, του Β΄ ομίλου, στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση.
Στον Β΄ όμιλο συμμετείχαν οι ομάδες του Ποσειδώνα Τήνου, της Κω και του Ηρακλείου Κρήτης. Ο Α΄ όμιλος σχηματίστηκε από ομάδες της Χίου και οι αγώνες αυτοί έγιναν στη Χίο.
Ο Ποσειδώνας Τήνου κατέβηκε με 3 αθλητές: το Δελώτη Φραγκίσκο, το Ρήγο Ιωάννη και τον Αρμακόλα Ίωνα, οι οποίοι προσπάθησαν κι έπαιξαν πάρα πολύ καλά, παίρνοντας μάλιστα μία νίκη ο Δελώτης Φραγκίσκος με σκόρ 3-1 από έναν αθλητή της Κω.
Τελικά δεν κερδίσαμε την πρόκριση, αφού η ομάδα μας ηττήθηκε στο τελικό αποτέλεσμα οριακά από τις άλλες ομάδες. Όμως από τη συμμετοχή των αθλητών μας φάνηκε ότι έχει βελτιωθεί η απόδοσή τους, ενώ παράλληλα απέκτησαν και πλούσια εμπειρία.
Συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια!
Από το τμήμα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης
του Α. Ο. Ποσειδώνα Τήνου
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_091229-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_114101-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_114106-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_115221-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_121610-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_121613-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_123858-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_131736-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_131741-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/20240217_132316-1024x461.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/image2.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG-8ef2a3c83d73a8fc41049cf6f909f0c2-V-1024x574.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG-2512c4990025fb6d5b9021c9c7f838ef-V-1024x771.jpg)