Ο Διοικητής του Α.Τ. Τήνου παρακαλεί τους κατοίκους του νησιού να περιορίσουν τις άσκοπες μετακινήσεις.
- Λόγω εκδήλωσης επικίνδυνων καιρικών φαινομένων στη νήσο Τήνο αποφασίζουμε την απαγόρευση κυκλοφορίας οχημάτων και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας των επαρχιακών οδών Καρύας –Μουντάδου – Υστέρνιων – Πανόρμου, Τήνου – Στενής Φαλατάδου και στη Λεωφόρο Τριποτάμου έως την περιφερειακή οδό Καρύας –Μουντάδου – Υστέρνιων – Πανόρμου από την 13:00 ώρα της 24-01-2022 έως την 12:00 ώρα της 25- 01-2022.
- Η κυκλοφορία των οχημάτων θα πραγματοποιείται από εναλλακτικές οδούς, σύμφωνα με τις υποδείξεις των τροχονόμων και την υπάρχουσα για το σκοπό αυτό σήμανση.
- Το μέτρο της απαγόρευσης κυκλοφορίας επιβάλλεται για ιδιαίτερους λόγους ασφαλείας σύμφωνα με το αρ. 52 του Ν. 2696/99 ‘’Περί Κ.Ο.Κ.’’ ως ισχύει.
- Οι παραβάτες της παρούσας διώκονται και τιμωρούνται σύμφωνα με τις διατάξεις του αρ. 52 του Ν. 2696/99 ‘’Περί Κ.Ο.Κ.’’ ως ισχύει.