Ο Δήμος Τήνου σε λίγους μήνες θα διαθέτει ένα καινούργιο απορριμματοφόρο όπως αναφέρει σε σημερινή του ανακοίνωση ο Δήμαρχος Τήνου, Γιάννης Σιώτος, αξίας 150.000€
Σήμερα υπογράψαμε το διαγωνισμό για την προμήθεια απορριμματοφόρου πρέσας χωρητικότητας 16m3, προϋπολογισμού 150.000 ευρώ.
Σε λίγους μήνες ο Δήμος μας θα έχει ένα καινούργιο απορριμματοφόρο για την καλύτερη και ασφαλέστερη αποκομιδή σκουπιδιών, με πόρους από το Πρόγραμμα «Φιλόδημος ΙΙ» του Υπ. Εσωτερικών.
Σε μία ιδιαίτερη συγκυρία διεκδικούμε και αξιοποιούμε κάθε χρηματοδοτικό εργαλείο για την αναβάθμιση της ποιότητας ζωής των συμπολιτών μας.