Ο κύκλος του Tinos Homebrew Challenge 2021 ολοκληρώθηκε! Ο νικητής, Γιάννης Κρεατσούλας, από την Τρίπολη ζυθοποίησε μαζί με την ομάδα της Nissos στο ζυθοποιείο στην Τήνο τη German Pils που του έδωσε την πρώτη θέση.
Στον διαγωνισμό, οι συμμετέχοντες κλήθηκαν να παρασκευάσουν παρτίδα του τύπου German Pils, ένα απαιτητικό είδος για την οικιακή ζυθοποίηση που χρειάζεται ικανότητα και γνώσεις.
Ο διαγωνισμός ήταν απαιτητικός και με σημαντικό βαθμό δυσκολίας. Νικητής ο Ιωάννης Κρεατσούλας από την Τρίπολη που έφερε στην πόλη το Χρυσό Μετάλλιο.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2021/11/241665082_214228640764940_2102767196716306291_n-1024x769.jpg)