Κοινωνική Συνεταιριστική Επιχείρηση Καλλονή – Κελλιά Τήνου
Οι κυρίες του Συλλόγου Γυναικών Τήνου, μας κάλεσαν για να παραδώσουν προς ανακύκλωση τα χρησιμοποιημένα τηγανελαια που συγκέντρωσαν τα μέλη του. Παραλάβαμε περίπου 35 λίτρα και μας ενημέρωσαν ότι αναμένουν και άλλα τόσα. Την ανταπόδοση (ηλιέλαιο) θα την προσφέρουν με χαρά στην Κοινωνική Κουζίνα Τήνου.
Αφού βρεθήκαμε στον χώρο τους, πήραμε τα καπάκια αλλά και ό,τι άλλο υλικό είχαν για ανακύκλωση. Μας έδειξαν επίσης τα χρηστικά αντικείμενα που με τέχνη δημιουργούν από ανακυκλώσιμα υλικά και μας ενημέρωσαν για τα πλάνα του Συλλόγου.
Εμείς να ευχηθούμε να συνεχίσουν να δίνουν το καλό παράδειγμα και να σταθούν δυναμικά και στην προστασία του περιβάλλοντος!
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/03/274983091_407657941162947_8965261616275872881_n.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/03/275009219_407657901162951_7040654760186766905_n.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/03/275004363_407657867829621_2582247367384595930_n.jpg)