Από σήμερα και για 4 σαββατοκύριακα στην αρχή της άνοιξης το Φεστιβάλ Δήμου Τήνου – Κεπυδητ και το #παιδίστονησί έχουν τη χαρά να φιλοξενούν μια πρωτότυπη ιδέα, ένα διαδραστικό εργαστήριο χορού και φωτογραφίας τις “Ιστορίες του τόπου μας”.
Παιδιά και έφηβοι θα αφηγηθούν, πραγματικές ή φανταστικές, ιστορίες με λόγια, φωτογραφικά κλικ και κινήσεις του σώματος.
Πολλά συγχαρητήρια στις Despina Economopoulou | desfilms www.desfilms.org, δημιουργική Φωτογραφία και την Anna Daskalou, σύγχρονος Χορός.
Διοργάνωση & Παραγωγή : Πολιτιστικός Φορέας “Κίνηση & Φώς”
Το σεμινάριο πραγματοποιείται σε συνδιοργάνωση & χρηματοδότηση του Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού σε συνεργασία με τον ΔΗΜΟΣ ΤΗΝΟΥ και το Φεστιβάλ Δήμου Τήνου – Κεπυδητ αλλά και την ευγενική χορηγία των Fast Ferries.
Έχει ταξιδέψει μέχρι σήμερα στη Μύκονο, τη Δονούσα και τη Σύρο και σε Τήνο και Αμοργό.