Με απόφαση του Δημάρχου Τήνου συστάθηκε ομάδα εργασίας για την ανάγκη της επικουρίας του Δημάρχου σε χωροταξικά ζητήματα. Με σκοπό τη δυνατότητα αξιοποίηση των ειδικών γνώσεων, της πολύχρονης εμπειρίας της εκούσιας εθελοντικής διάθεσης για προσφορά των μελών.
Έτσι, σύμφωνα με την απόφαση του δημάρχου, Γιάννη Σιώτου η ομάδα αυτή αποτελείται:
- Τρύφωνα Κόλλια του Αργυρίου Δικηγόρο, LL.M., και τους πολιτικούς μηχανικούς
- Χρήστο Παπαευαγγελίου του Αριστοτέλη και
- Γεώργιο Βιδάλη του Αλεξάνδρου
Αντικείμενο της Ομάδας Εργασίας είναι τα εν γένει ζητήματα χωροταξίας καθώς και η σύνταξη παρατηρήσεων – υπομνήματος επί του νέου περιβαλλοντικού – χωροταξικού νομοσχεδίου