Σήμερα την 08η Αυγούστου 2021, ημέρα Κυριακή και ώρα 11:00, η Διοικούσα το Πανελλήνιο Ιερό Ίδρυμα Ευαγγελιστρίας Τήνου Επιτροπή, η οποία συνήλθε σε έκτακτη συνεδρίασή της υπό την προεδρία του Σεβασμιωτάτου Προέδρου, Μητροπολίτη Σύρου-Τήνου κ. Δωρόθεου Β ́, έπειτα από το θλιβερό άγγελμα του θανάτου του ΜΙΧΑΗΛ Ι. ΔΟΚΙΜΑΚΗ, ο οποίος υπηρέτησε με σεβασμό και ζήλο το Ιερό Ίδρυμα, ως Μέλος της Διοικούσας Επιτροπής,
ψηφίζει ομόφωνα
- Να κτυπήσει πένθιμα η καμπάνα του Ιερού Ναού Ευαγγελιστρίας.
- Να παραστεί αντιπροσωπεία της Διοικούσας Επιτροπής στην εξόδιο Ακολουθία.
- Να διατεθεί ποσό πεντακοσίων (500,00) €υρώ στον Ιερό Ενοριακό Ναό Αγ. Τριάδος Σκλαβοχωρίου Τήνου.
- Να εκφραστούν οι συλλυπητήριες ευχές προς τους οικογενείς του εκλιπόντος.
- Να δημοσιευθεί το παρόν ψήφισμα στον τοπικό Τύπο.