back to top

Ήρθε το Πάσχα ... στο Keraso Events

Πανελλήνιο Περιφερειακό πρωτάθλημα ανδρών Πινγκ-Πονγκ στη Τήνο

​Πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου στη Τήνο  Περιφερειακοί αγώνες Πινγκ-Πονγκ για το Πανελλήνιο ανδρικό πρωτάθλημα. Στους αγώνες συμμετείχαν δύο αθλητικοί Σύλλογοι: ο Α.Ο. Ποσειδώνας Τήνου με 9 αθλητές και ο  ΑΟΕΑ  Κω με 1 αθλητή.

Ήταν η πρώτη φορά που διοργανώθηκαν στη Τήνο επίσημοι Πανελλήνιοι αγώνες Πινγκ-Πονγκ. Την 1η θέση πήρε ο Σταμούλης Αντώνης του Ποσειδώνα, τη δεύτερη θέση ο Τσαμάκος Δημήτρης της  Κω και τις δύο τρίτες θέσεις  οι Αρίδης Γιάννης και Χαρικιόπουλος Αντώνης του Ποσειδώνα.

Οι νικητές αυτοί πέρασαν και στη τελική φάση που θα γίνει στην Αθήνα το Φεβρουάριο Τους αγώνες στόλισαν με τη παρουσία τους ο Μίκυ και η Μίνι Μάους που διασκέδασαν και χάρισαν στο τέλος των αγώνων δώρα στα παιδιά.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!