Στην πρόσφατη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου αποφασίστηκε ομόφωνα για την παραχώρηση του γερανοφόρου οχήματος με αρ. κυκλοφορίας ΚΗΗ4612 και μάρκας IVECO από τον Δήμο Σύρου – Ερμούπολης.
Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου αναφερόμενος στο ανωτέρω θέμα της ημερήσιας διάταξης, έδωσε τον λόγο στον κ. Δήμαρχο Τήνου ο οποίος ανέφερε ότι με την 91/2024 (ΑΔΑ:ΡΡΤΖΩΗΟ-ΞΥ7) Απόφαση Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Σύρου – Ερμούπολης με θέμα «Έγκριση παραχώρησης γερανοφόρων οχημάτων πρώην ΦΟΔΣΑ Δήμου Σύρου» αποφασίστηκε η παραχώρηση στο Δήμο μας, ενός γερανοφόρου οχήματος του πρώην ΦΟΔΣΑ του Δήμου Σύρου – Ερμούπολης και συγκεκριμένα το με αρ. κυκλ. ΚΗΗ4612 φορτηγό IVECO γερανοφόρο όχημα.
Στην συνέχεια ο κ. Δήμαρχος πρότεινε να γίνει αποδεκτή από το Δήμο Τήνου, η παραχώρηση του συγκεκριμένου οχήματος και να εξουσιοδοτηθεί ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Δασύρας Ιγνάτιος για τις απαραίτητες διαδικασίες για την ασφαλή μεταφορά του γερανοφόρου οχήματος από τον Δήμο Σύρου – Ερμούπολης προς τον Δήμο Τήνου.
Εξουσιοδοτήθηκε ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Δασύρας Ιγνάτιος για τις απαραίτητες διαδικασίες για την ασφαλή μεταφορά του γερανοφόρου οχήματος από τον Δήμο Σύρου – Ερμούπολης προς τον Δήμο Τήνου.