To infotinos σας προσκαλεί στην συνάντηση επιχειρηματιών που διοργανώνεται στο Ίδρυμα Τηνιακού Πολιτισμού την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου και ώρα 18:30.Στόχος μας η παρουσίαση του πρώτου επαγγελματικού οδηγού Κυκλάδων – επίκεντρο το νησί της Τήνου.
Το εργαλείο infotinos προσφέρει μια εύκολη και εύχρηστη βάση δεδομένων των περισσότερων επιχειρηματιών του νησιού μας, προσβάσιμη ψηφιακά για κάθε επισκέπτη ξένης & ελληνικής εθνικότητας.
Βάλαμε στην άκρη τους απεριόριστους έντυπους ταξιδιωτικούς οδηγούς, τα φυλλάδια, την σπατάλη της πολύτιμης ώρας του κάθε επισκέπτη που ψάχνει στο διαδίκτυο ή κάνοντας ερωτήσεις δεξιά ή αριστερά για να βρει το «δρόμο» του.
Σκοπός μας, η αποφυγή περιττών πληροφοριών και η διευκόλυνση τόσο των επιχειρήσεων όσο και του επισκέπτη ή μόνιμου κατοίκου.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2020/02/logo-png.png)
Η πλατφόρμα του Infotinos διατίθεται σε 3 γλώσσες ( αγγλικά, γαλλικά, ελληνικά) με 3 πακέτα, όπου ο καθένας μπορεί να επιλέξει το δικό του.
Το infotinos επιθυμεί έτσι να βοηθήσει τους επιχειρηματίες που βρίσκουν εμπόδιο στην καθημερινή τους επικοινωνία εν όψει σεζόν, καθώς επίσης και να τους συνδέσει με την ξένη κοινότητα του νησιού μας, μόνιμους & επισκέπτες, κατά τη διάρκεια της καλοκαιρινής περιόδου αλλά και του υπόλοιπου έτους.
Ένα προσεκτικά σχεδιασμένο εργαλείο που ενημερώνεται καθημερινά συμπεριλαμβάνοντας έμπειρους επαγγελματίες, ημερολόγια και ακριβείς ώρες λειτουργίας και υπηρεσιών του καθενός.
Μέσα από μια εκλεπτυσμένη, εργονομική και πλήρη βάση δεδομένων γίνεται έτσι ο συνδετικός κρίκος της ξένης κοινότητας και του ντόπιου πληθυσμού.
Θέματα προς συζήτηση: – Παρουσίαση του οδηγού και των πακέτων ανάρτησης και πληροφοριών.- Ποιους επαγγελματίες αφορά και πώς?- Παρουσίαση της ιστοσελίδας και των εικονιδίων κινητής έκδοσης.- Κανάλια επικοινωνίας και διαφήμισης (ιστοσελίδα Ευρωπαϊκής Ένωσης, αθηναϊκές εφημερίδες με υψηλή επισκεψιμότητα, SEO, Ads, google analytics, key words κ.α.).
Θα χαρούμε να σας συναντήσουμε και να βρούμε τον πιο σωστό & ποιοτικό τρόπο για να διακριθείτε ως επαγγελματίες και να διευρύνουμε το πελατολόγιό σας διευκολύνοντας τον τουρισμό της φετινής χρονιάς και των επόμενων στο νησί μας.
Σας περιμένουμε!
Ίδρυμα Τηνιακού Πολιτισμού
Ακτή Γ. Δρόσου 84200
Τήνος Κυκλαδων
Για περισσότερες πληροφορίες (+30 )2283 029070 (+30)698 77 86 803