Το Δ.Σ. και οι προπονητές του ΤΑΚ Περιστεριώνα καταδικάζουμε απερίφραστα την απόφαση της Ενεργειακής Κυκλάδων να αποστείλει αγωγή εναντίον δύο μελών του ΔΣ της ομάδας μας, ενός ανηλίκου αθλητή μας και 97 ακόμη συμπολιτών μας.
Δηλώνουμε την αμέριστη συμπαράσταση μας απέναντι στους διωκόμενους συμπολίτες μας και στο δίκαιο του αγώνα τους.
Δε φοβόμαστε και δε σκύβουμε το κεφάλι απέναντι σε καμία απειλή. Η ιστορική παράδοση του νησιού μας και το μέλλον των παιδιών μας δεν ξεπουλιούνται και δε διαπραγματεύονται.
Έχουμε μάθει να παλεύουμε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο και αυτό θα κάνουμε και τώρα.