Βροχερός σήμερα ο καιρός στην Τήνο με την κακοκαιρία “Καρμέλ” να επηρεάζει το νησί.
Οι δυνατοί άνεμοι έχουν δέσει τα πλοία στο λιμάνι της Μυκόνου με αποτέλεσμα να μην εκτελούνται τα δρομολόγια των πλοίων από Τήνο για Ραφήνα και την αδυναμία εκτέλεσης του απογευματινού δρομολογίου.
Σήμερα (μέχρι στιγμής) έχει ρίξει στην πόλη του νησιού, 18.8 χιλιοστά νερού ενώ στο χωριό της Στενής έχει βρέξει 14,6 χιλιοστά. Η θερμοκρασία είναι σταθερά κάτω από τους 10 βαθμούς.
Παρόμοιες θα είναι οι καιρικές συνθήκες και αύριο, με βόρειους ανέμους και την θερμοκρασία να μην ξεπερνά τους 10 βαθμούς.