Ένα πάγιο αίτημα των κατοίκων της Ποταμιάς, η τοποθέτηση προστατευτικών κιγκλιδωμάτων σε επικίνδυνα σημεία της αμαξωτής οδού, τα οποία, όπως γνωρίζουμε όλοι, φέρουν βαρύ συναισθηματικό φορτίο, υλοποιήθηκε μετά από την επιμονή των ανθρώπων του χωριού και το σχετικό αίτημα του Συλλόγου μας προς τον Δήμο.
Ο Σύλλογος του χωριού εκφράζει τις ευχαριστίες του προς όλους τους εμπλεκόμενους φορείς, το Δημοτικό Συμβούλιο, τη Διεύθυνση της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου, την Τοπική Κοινότητα Στενής και θεωρεί ότι τέτοιες κινήσεις δείχνουν τον δρόμο για μία παραγωγική συνεργασία μεταξύ των τοπικών συλλογικοτήτων και των αρχών του δήμου μας, όπου οι τοπικοί σύλλογοι θα αναδεικνύουν τις ανάγκες και τα προβλήματα των χωριών τους και οι αρμόδιες υπηρεσίες του δήμου θα εστιάζουν σε αυτά, φροντίζοντας για την αντιμετώπισή τους.
Καλή δύναμη και υγεία σε όλους μας!!