Τα κορίτσια του Περιστεριώνα Τήνου είναι οι πρωταθλήτριες Κυκλάδων. Η ομάδα της Τήνου επικράτησε με 64-40 του Αθλητικού Ομίλου Πάρου στον τελικό του Final Four Κυκλάδων που διοργανώθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο Τήνου.
Η ομάδα της Τήνου ήταν καλύτερη καθ΄όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Συγχαρητήρια στον Περιστεριώνα Τήνου, στο τεχνικό επιτελείο, στην διοίκηση και φυσικά στους φιλάθλους που έδωσαν δυναμική παρουσία στον τελικό.
Μπράβο σε όλους.
Δεκάλεπτα: 15-9, 29-16, 47-26, 64-40.
ΤΑΚ Περιστεριωνας(Σιώτης): Μπονιγια, Λούβαρη, Δενεκαρια 18(2), Παγανελη 16(3), Μαραγκου 8, Παλαμαρη 3, Πλυτα 10, Βιδάλη 4, Μαραγκου, Σπανοπούλου 1, Μπουζαλακου 4, Πολυκανδριτη.
ΑΟ Παρου(Ζαμπακολας): Σιφναιου, Μπιζα, Ραγκουση 1, Αποστολοπούλου 13(1), Σαμίου, Λικα 2, Οικονόμου, Χανιωτη 5, Συριανού 16, Αλλκα, Παπαδόπουλου 3(1), Πιερτζοβανι.
ΔΕΙΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434100274_7274863435943597_8415051531549015987_n-1024x752.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434106947_774019857739940_3730024553062028754_n-1024x576.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434166858_1155699062541930_9176637768873773625_n-1024x768.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434084706_431882199317176_6690014154084457654_n-1024x576.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434080367_734623731992451_946733902483599896_n-1-1024x576.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434080367_734623731992451_946733902483599896_n-1024x576.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434136713_1786693731842743_4414029721159792268_n-1024x576.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434086061_1156053468740530_1548553029749044768_n-1024x831.jpg)