Το τελευταίο χρονικό διάστημα ο δήμος Τήνου έχει προχωρήσει στην σήμανση των εγκαταλελειμμένων αυτοκίνητων. Όπως ενημερώνει ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος, ο Δήμος Τήνου θα προχωρήσει στην απομάκρυνση των αυτοκινήτων που δεν έχουν κάνει τις δέουσες ενέργειες οι ιδιοκτήτες μετά την σήμανση τους.
Η ανακοίνωση του κου. Περιάλη αναφέρει:
Σε λίγες μέρες εκπνέει η προθεσμία για τα εγκαταλελειμμένα αυτοκίνητα, πολλοί συμπολίτες μας τα απομάκρυναν και τούς ευχαριστούμε πολύ γι’αυτο!
Ο Δήμος μας σύμφωνα με τον νόμο θα προβεί στην απομάκρυνση τους!
Επειδή πολλοί συμπολίτες μας ρωτούν αν μπορούν να τα βάλουν μέσα σε οικόπεδα η χωράφια τούς ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το άρθρο 3 τού νόμου 1080/80 και του ΠΔ 116/2004 ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ
Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος
Περιάλης Ευάγγελος