Την ανακοίνωση λειτουργίας εποχικού Πυροσβεστικού Κλιμακίου στην Δ.Ε. Πανόρμου ανακοίνωσε ο δήμαρχος Τήνου, Γιάννης Σιώτος μετά και την εισήγηση του στο Τοπικό Συμβούλιο Πανόρμου.
Σήμερα είχα τη χαρά να εισηγηθώ στο Τοπικό Συμβούλιο Πανόρμου το χρησιδάνειο δημοτικού ακινήτου στο Πυροσβεστικό Σώμα για την ίδρυση και λειτουργία εποχικού Πυροσβεστικού Κλιμακίου Δ.Ε. ΠΑΝΟΡΜΟΥ με έδρα τον Πάνορμο.
Μέλημά μας η προστασία της Έξω Μεριάς και η εμπέδωση της ασφάλειας τόσο στους κατοίκους, όσο και στους επισκέπτες της Ιστορικής Κοινότητας Πανόρμου.
Θερμές ευχαριστίες στο Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη, στον Αρχηγό του Πυροσβεστικού Σώματος, καθώς και στον Διοικητή του Πυροσβεστικού Κλιμακίου Τήνου που αφουγκράζονται τις αγωνίες και ανησυχίες της τοπικής μας κοινωνίας.