Καλή και ασφαλής λειτουργία του Ακτινολογικού Εργαστηρίου του Κέντρου Υγείας Τήνου
Η Διοικούσα Επιτροπή του Κέντρο Υγείας Τήνου ανακοινώνει ότι σήμερα, Παρασκευή, 29 Ιανουαρίου μετά από συντονισμένες ενέργειες και επίπονες προσπάθειες όλων (Υπουργείο Υγείας, Βουλευτές, 2η ΔΥΠΕ, Δήμος, Διοικούσα) δόθηκε, κατόπιν αξιολόγησης, η απαιτούμενη πιστοποίηση και έγκριση καλής λειτουργίας και ασφαλείας για το Ακτινολογικό Μηχάνημα Ικανοποιώντας τις απαιτήσεις της κείμενης νομοθεσίας.
ΕΠομένως από σήμερα λειτουργεί κανονικά το ακτινολογικό τμήμα του Κέντρου Υγείας Τήνου.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2021/01/F57DA8F4-F667-4EC9-84E1-955FFC13FE9C-768x1024.png)
Τήνος 29/1/2021
Από τη Δ.Ε/Κ.Υ.Τήνου