Όταν γονείς, μαθητές και δάσκαλοι ενώνονται για ένα κοινό σκοπό, όταν η αλληλεγγύη και η προσφορά διδάσκεται με πράξεις από τους μεγάλους στους μικρούς, όταν οι μικροί κινητοποιούν τους μεγάλους με τον ενθουσιασμό τους, τότε είναι βέβαιο ότι η κοινωνική ευαισθησία και η ανθρωπιά αποτελούν όχι μόνο πρωταρχικό στόχο της αγωγής των παιδιών αλλά και τρόπο ζωής.
Παραμονή Χριστουγέννων και οι μαθητές του 3ου Δημοτικού Σχολείου Τήνου ξεχύθηκαν στους δρόμους της πόλης μας για να πουν τα κάλαντα, να συγκεντρώσουν χρήματα και να ενισχύσουν οικονομικά το σωματείο μας και άλλους κοινωνικούς φορείς.
Μια κίνηση ιδιαίτερης αξίας γιατί είναι μια πράξη προσφοράς από παιδιά σε παιδιά.
Ευχαριστούμε γονείς, μαθητές και δασκάλους του 3ου Δημοτικού Σχολείου Τήνου γι’ αυτήν την ξεχωριστή πρωτοβουλία, που δίνει το μήνυμα μιας αλληλέγγυας κοινωνίας.
Για το Δ/κό Συμβούλιο
Η Πρόεδρος
Τριάδα Ζέρβα