Ο Δήμαρχος Τήνου κ. Γιάννης Σιώτος θα συμμετάσχει στην εκδήλωση που οργανώνει ο Πρέσβης της Ελλάδας στο Ηνωμένο Βασίλειο κ. Ραπτάκης, το γραφείο του ΕΟΤ Ηνωμένου Βασιλείου και Ιρλανδίας και η εταιρία συμβούλων MTC GROUP την 1η Δεκεμβρίου στην πρεσβευτική κατοικία στο Λονδίνο, παρουσία και της Υφυπουργού Τουρισμού κα Σοφίας Ζαχαράκη.
Κεντρικό θέμα της εκδήλωσης θα είναι ο γαμήλιος τουρισμός, η ανάπτυξη του οποίου αποτελεί έναν από τους στρατηγικούς στόχους, τόσο για την επέκταση της τουριστικής περιόδου, όσο και για την εισοδηματική ενίσχυση της τοπικής οικονομίας.