Για τους φιλους ΤΗΣ ΓΡΑΒΙΕΡΑΣ ΤΗΝΟΥ στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ υπάρχει το “ΕΚΛΕΚΤΙΚ “, το συνεργατικό παντοπωλείο-καφενείο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, οδος Φιλίππου 19 και είσοδος Βενιζέλου Ελευθερίου Βενιζέλου 59.
Το «Εκλεκτίκ» είναι ένας συνεταιρισμός συνεργατικής και αλληλέγγυας οικονομίας ο οποίος λειτουργεί παντοπωλείο – καφενείο, όπου διατίθενται προϊόντα που παράγονται κυρίως από συνεταιρισμούς, ομάδες παραγωγών και συλλογικότητες της Ελλάδας και του εξωτερικού.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2021/04/173572493_1415169568829461_3076839599935764447_n-512x1024.jpg)