Σας γνωρίζουμε ότι στο νησί μας βρίσκεται ήδη μετά από ενέργειες μας επιστημονικό – τεχνικό κλιμάκιο, της ΕΥΔΑΠ (Εταιρεία Ύδρευσης Αποχέτευσης Πρωτευούσης) με μοναδικό αντικείμενο την αντιμετώπιση των λειτουργικών προβλημάτων που εμφανίζουν η Εγκατάσταση Επεξεργασίας Λυμάτων, το αποχετευτικό δίκτυο και τα αντλιοστάσια αποχέτευσης του νησιού.
Προκειμένου λοιπόν να εργασθούν απρόσκοπτα και αποτελεσματικά παρακαλούμε θερμά όλους, σήμερα Πέμπτη 25 Απριλίου, από τις 11:00 βραδινή μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες να μην σταθμεύσουμε τα οχήματά μας από το Αστυνομικό Τμήμα Τήνου μέχρι την περιοχή «Βίντσι»,. ώστε να διευκολύνουμε το έργο τους, η επιτυχία του οποίου είναι σημαντική και καθοριστική για την καθημερινότητα όλων μας.Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας, η οποία κάνει το έργο μας πολύ ευκολότερο.
Αντιδήμαρχος Ύδρευσης – Αποχέτευσης
Ζαλώνης Ιωάννης