Στον τελικό προκρίθηκαν πριν Πριν λίγα λεπτά οι έφηβοι του περιστεριώνα Τήνου. Οι παίκτες του Αντώνη Βιδάλη επικράτησαν του Μαρπησσαικου με 58-39.
Η ομάδα μπάσκετ από την Τήνο θα αντιμετωπίσει αύριο το νικητή της αναμέτρησης αθλητικός όμιλος Παρου εναντίον αθλητικό όμιλο Μυκόνου.
Διαιτητές: Κουτιβης, Καλαβρός, Σαμοθράκης.
Δεκάλεπτα: 18-9, 32-18, 42-25, 58-39.
ΤΑΚ Περιστεριωνας(Βιδάλης): Βλαστός 16, Χαρικιοπουλος, Κλαυδιανός 6, Γιαννίτσης, Δελατόλας, Παπαευθυμίου 4, Παρασκευας, Νικολοπουλος, Μαρκουιζος 11(2), Φώσκολος 3(1), Πολυκανδριτης 3(1), Μαχμουτι 15(4).
ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκος(Καζακιδης): Ρινις 8(1), Τριανταφυλλος 19(1), Μηναδακης, Μπιζας 5, Μυζεκαρι, Ρουσσος 2, Ζυκαι 2, Καναλες 1, Τριβυζας, Μπιλιρης 2, Μπιζας, Αθανασίου.