Στην σύλληψη ενός (01) αλλοδαπού, Αφγανικής υπηκοότητας, προέβησαν την 14-01-2022, Στελέχη του Λιμεναρχείου Τήνου διότι μετά από διενέργεια ελέγχου, διαπιστώθηκε ότι είχε στην κατοχή του αμφιβόλου γνησιότητας ταξιδιωτικά έγγραφα τα οποία και κατασχέθηκαν. Κινήθηκε η διαδικασία διοικητικής απέλασης του, λόγω παράτυπης εισόδου και διαμονής του στον Ελλαδικό χώρο.
Διενεργείται προανάκριση από το Λιμεναρχείο Τήνου στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας.