O Σύλλογος “ΦΙΛΟΜΟΥΣΟΙ ΤΗΝΟΥ” και η ΧΟΡΩΔΙΑ ΤΗΝΟΥ εκφράζουν τη θλίψη των μελών τους για την απώλεια του Ευάγγελου Γκίζη – Παρασκευά, προέδρου του Ιδρύματος Τηνιακού Πολιτισμού και πρώην αντιπροέδρου του Ιερού Ιδρύματος Ευαγγελιστρίας Τήνου.
Ο εκλιπών υποστήριξε, από τις κατά καιρούς θέσεις ευθύνης του στους τοπικούς θεσμούς, πολιτιστικά εγχειρήματα και την υπηρέτηση των παραδόσεών μας μεταξύ των οποίων και αυτών του Συλλόγου και της Χορωδίας μας.
Καταθέτουμε τα συλλυπητήριά μας στη σύζυγο, τα τέκνα και τους λοιπούς συγγενείς του Ευάγγελου Γκύζη – Παρασκευά. Αντιπροσωπεία της διοίκησης των φορέων μας θα παρακολουθήσουν την εξόδιο ακολουθία για το ύστατο χαίρε.
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου “ΦΙΛΟΜΟΥΣΟΙ ΤΗΝΟΥ” & η καλλιτεχνική διευθύντρια της ΧΟΡΩΔΙΑΣ ΤΗΝΟΥ