Τμήμα Τήνου Cid της Unesco
Η οικογένεια της Unesco θρηνεί σήμερα την απώλεια ενός δραστήριου και επιφανούς προσώπου της, τη Μαριάννας Βαρδινογιάννη.
Πρέσβειρα Καλής Θελήσεως της UNESCO από το 1999, εργάστηκε κοπιωδώς για την προστασία των δικαιωμάτων των παιδιών. Συμμετείχε σε πολλούς φιλανθρωπικούς οργανισμούς, διεθνείς και ευρωπαϊκούς, στοχεύοντας πάντα στην προάσπιση των δικαιωμάτων τους, έχοντας συνεργαστεί με διεθνείς προσωπικότητες, προκειμένου να διαδώσει σε όλο τον κόσμο το μήνυμα της ελπίδας και της προσπάθειας για έναν καλύτερο κόσμο.
Η Μαριάννα Βαρδινογιάννη μπορεί να έφυγε από κοντά μας, ομως το όραμα και η παρακαταθήκη της θα εμπνέουν για παντα όλους μας!
Θερμά συλλυπητήρια !