Συνεχίζονται οι εγγραφές για το Διήμερο Σεμινάριο/Εργαστήριο στην Τήνο στις 6-7 Μαΐου 2023
Μια πρωτοποριακή πρωτοβουλία του Πνευματικού Κέντρου Πανόρμου «Γιαννούλης Χαλεπάς» του Δήμου Τήνου
Ένα εξειδικευμένο Σεμινάριο /Εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί στην Τήνο στις 6 και 7 Μαΐου 2023 με τίτλο: «Καινοτομία και νέες Τεχνολογίες με σκοπό την Ανάδειξη και Ψηφιοποίηση της Πολιτιστικής Κληρονομιάς».
Φόρμα εγγραφών στο Link https://forms.gle/b3F8cWYnWrbBTP3g7
Το Πνευματικό Κέντρο Πανόρμου «Γιαννούλης Χαλεπάς»του Δήμου Τήνου διοργανώνει, με δωρεάν συμμετοχή, μαζί με το Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής, το Ευρωπαϊκό Ινστιτούτο Πολιτισμού, Περιβάλλοντος και Επιστημών, το Δίκτυο «Περραιβία» και το πρόγραμμα e RA του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής ,ένα στοχευμένο Σεμινάριο/Εργαστήριο, προκειμένου να δημιουργηθεί η επόμενη γενιά επιστημόνων υψηλής εξειδίκευσης, σε θέματα διάσωσης και συντήρησης της πολιτιστικής μας κληρονομιάς, με μη καταστροφικές τεχνικές.
Περισσότερα στο https://idpe.uniwa.gr/news/gen-news/1097-diemero-seminario-ergasterio-sten-teno-stis-6-7-maiou-2023