Γράφει η Έπαρχος Τήνου
Αναστασία Δεληγιάννη – Άσπρου
Συνεχίζονται από την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου οι καθαρισμοί των ρεμάτων. Σειρά έχουν τα ρέματα της Καρδιανής που καταλήγουν στον ‘Ορμο Γιαννάκη.
Μέλημά μας, με σεβασμό στο περιβάλλον, στον άνθρωπο και στο βιός του, η υλοποίηση των καθαρισμών των ρεμάτων προκειμένου να είναι ελεύθερη η κήτη τους και να καταλήγει το νερό ανεμπόδιστα στη θάλασσα ώστε να μην έχουμε καταστροφές ή πλημμυρικά φαινόμενα.