Παρακολουθήστε τη χθεσινή ειδική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Τήνου όπου εκλέχθηκε ομόφωνα ο Πρόεδρος (Νίκος Γκίζης), ο Αντιπρόεδρος (Αντώνης Σάββαρης) και η Γραμματέας (Αναστασία Ψάλτη).
Τέλος, έγινε και η εκλογή των μελών της Δημοτικής Επιτροπής. Πρόεδρος ο Δήμαρχος Τήνου, τακτικά μέλη από την πλειοψηφία ο Σημαντήρης Ευάγγελος και ο Περπινιάς Γιώργος, τακτικά μέλη από τη μειοψηφία, ο Ζαχαρίας Γιαννησόπουλος και Γιάννης Σιώτος.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0590-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0591-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0592-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0593-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0594-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0595-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0596-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0597-Medium-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0599-Medium-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0602-1024x683.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0603-683x1024.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_0606-1-1024x683.jpg)