Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου μας θέλει να ευχηθεί σε όλα τα μέλη, συμπατριώτισσες, συμπατριώτες, φίλες και φίλους της Καρδιανής μας, καλή χρονιά με υγεία, δύναμη, ελπίδα. Υποδεχθήκαμε το 2021 με το καθιερωμένο ημερολόγιο μας το οποίο είναι αφιερωμένο στα Ξωκλήσια του χωριού μας μέσα από τον φακό του Δημήτρη Περγάλη. Το φετινό μας ημερολόγιο είναι προσφορά της οικογένειας Κωνσταντίνου και Βασιλείας Καραΐσκου στην μνήμη των γονέων τους Δημήτρη Καραΐσκου, Γιάννη Τυροβόλα και του Γιώργου Σχοινιώτη.
Όποιος θέλει να το προμηθευτεί παρακαλούμε να επικοινωνήσει με τα μέλη του Διοικητικού μας Συμβουλίου και θα του το φέρουμε.
Δυστυχώς φέτος λόγω της πανδημίας και των απαγορευτικών μέτρων δεν μπορέσαμε να κατέβουμε στο χωριό για την κοπή της πίτας του Συλλόγου μας και όπως φαίνεται δεν θα πραγματοποιηθεί η ετήσια Γενική Συνέλευση στην Αθήνα. Αλλά γι ́ αυτό θα επανέλθουμε με νεότερη επικοινωνία.
Να σας θυμίσουμε πως «ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΝΗΣ» εκδίδονται σε έντυπη μορφή ανελλιπώς για 22 συνεχόμενα χρόνια. Απλά για μείωση των λειτουργικών εφόδων, έχει ανασταλεί προσωρινά η ταχυδρομική αποστολή τους, σε όσους κατέχουν το διαδίκτυο και τα social media.