Παράδειγμα προς μίμηση είναι η ενέργεια που κάνει το Φυτώριο “Μιχέλης” από την Τήνο. Οι ιδιοκτήτες της επιχειρήσεως αποφάσισαν να στείλουν δέντρα στις περιοχές που επλήγησαν από τις φωτιές.
Σε επικοινωνία που είχαμε με την επιχείρηση ο Φραγκίσκος Αλβέρτης μας τόνισε μεταξύ άλλων “Αγαπάμε το περιβάλλον, το σεβόμαστε και το φροντίζουμε. Θέλουμε να δείξουμε με την κίνηση αυτή ότι το παν δεν είναι τα χρήματα, είμαστε δίπλα στην φύση όπου μεγαλώσαμε και αγαπήσαμε”.
Το Τήνος Today είναι δίπλα στην κίνηση αυτή. Συγχαίρει τους ιδιοκτήτες και καλεί όποιον φορέα μπορεί να βοηθήσει ώστε να πραγματοποιηθεί η κίνηση αυτή να επικοινωνήσει με το τηλέφωνο: 6986615066