Ευχαριστώ από καρδιάς το Ιατρικό και Νοσηλευτικό ανθρώπινο δυναμικό του Γενικού Νοσοκομείου Σύρου “Βαρδάκειο και Πρώιο”. Κατά την πολυήμερη νοσηλεία του αειμνήστου αδερφού μου Κοσμά Πρίντεζη, ο οποίος έλαβε φροντίδα υψηλού επιπέδου, διαπίστωσα την άριστη επιστημονική επάρκεια τους, το υψηλό αίσθημα ευθύνης, ήθους και καθήκοντος προς τους ασθενείς τους. Ως συγγενής ένιωσα αίσθημα πλήρους ασφάλειας.
Ιδιαίτερα ευχαριστώ θερμά την κ. Μαρία Τζώρτζη Διευθύντρια του Παθολογικού Τμήματος, για τον επαγγελματισμό και το ήθος που την διακρίνει.
Ευχαριστώ το λοιπό προσωπικό (προϊστάμενη, νοσηλεύτριες, τραυματιοφορείς, φύλακες καθαρίστριες) για το αθόρυβο έργο που νυχθημερόν επιτελούν με επαγγελματισμό και πάντα με ένα ζεστό χαμόγελο.
Όλοι τους τιμούν το λειτούργημά τους στις αντίξοες συνθήκες που διανύουμε.
Με εκτίμηση και ευγνωμοσύνη
Σωτήρης Πρίντεζης