Σε συνέχεια της Ανοικτής Συζήτησης, η οποία έλαβε χώρα το Σάββατο 19/11/2022 στο Ίδρυμα Τηνιακού Πολιτισμού, η Κοιν.Σ.Επ «Το Μπατίκι» βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να σας ενημερώσει ότι η επιστημονική ομάδα του καθηγητή του Τμήματος Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Αιγαίου κ. Σπιλάνη Ιωάννη επισκέπτεται την Τήνο τις ημέρες 1-3/12/2022. Σκοπός της επίσκεψης του κλιμακίου είναι η συλλογή στοιχείων για το πρώτο στάδιο της Μελέτης Φέρουσας Ικανότητας με τίτλο: «Βιώσιμη ανάπτυξη στην Τήνο υπό την αυξανόμενη τουριστική πίεση: μια ολοκληρωμένη προσέγγιση».
Καλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι φορείς (Σύλλογοι , Κοινότητες κλπ), καθώς και όλοι οι πολίτες της Τήνου να συμβάλλουν στο πολύ σημαντικό έργο τους για την εκπόνηση της Μελέτης, η οποία πραγματοποιείται για πρώτη φορά στην Τήνο, προσερχόμενοι σε κάποια από τις παρακάτω συναντήσεις.
Συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν :
Πέμπτη 1/12 18:30: Ενοριακή Αίθουσα Κώμης
Παρασκευή 2/12 09:00 – 14:00 : Χώρα (κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού)
Παρασκευή 2/12 18:30 : Ενοριακή Αίθουσα Αγίου Νικολάου Στενής
Σάββατο 3/12 10:00 – 12:00 : Πύργος (κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού)
Σας περιμένουμε όλους, ώστε να συνδράμουμε την ομάδα του Πανεπιστημίου Αιγαίου.
Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να απευθύνεστε στο τηλ: 6972077436
Με εκτίμηση,
Το Δ.Σ. της ΚοινΣεπ