Τα μέλη του Δ.Σ. του Εμποροεπαγγελματικού & Βιοτεχνικού Συλλόγου Τήνου σας ενημερώνουμε ότι μετά από ψήφιση τροπολογίας, επιτρέπεται η προαιρετική λειτουργία των εμπορικών καταστημάτων την Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2022 από τις 11:00 έως και τις 20:00.
Μία αιφνιδιαστική ενέργεια χωρίς κανένα νόημα για τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις και τους εργαζόμενους , ιδίως αφού οι ενδιάμεσες εκπτώσεις έχουν καταργηθεί ως ένας θεσμός με μηδενική απόδοση .
Σας καταθέτουμε τις ανακοινώσεις της ΕΣΕΕ, της ΓΣΕΒΕΕ και της ΟΕΣΑΟΝΝΑ, οι οποίες αντικατοπτρίζουν απόλυτα και τις θέσεις του Συλλόγου μας.