Η Κοινωνική Συνεταιριστική Επιχείρηση Μονοπάτια της Ελλάδας (όπου έχει αναλάβει το Tinos Trails) πραγματοποίησε την ακόλουθη ανάρτηση: Η Τήνος μόλις απέκτησε την πιο ολοκληρωμένη σήμανση μονοπατιών που είχε ποτέ! Πώς σας φαίνεται;
Σε συνεργασία με το Δήμο Τήνου, αλλά και Τήνιους από το κάθε χωριό, καταφέραμε να δημιουργήσουμε ένα άρτιο δίκτυο μονοπατιών, μήκους 150 χιλιομέτρων (!), 12 διαφορετικές θεματικές διαδρομές, και σήμανση διεθνών προδιαγραφών! Τα μονοπάτια σας περιμένουν να τα περπατήσετε, για να ανακαλύψετε τις απίστευτες Hikers Friendly ομορφιές που κρύβει αυτό το αυθεντικό νησί των Κυκλάδων.