Το ταξίδι συνεχίζεται…
Ενοριακή αίθουσα Κώμης.
Ώρες λειτουργίας: 19:00-22:00 μ.μ
Ευχαριστούμε θερμά το Φεστιβάλ Δήμου Τήνου – Κεπυδητ για την υποστήριξη του.
Φωτογραφική έκθεση <<Οι Πίνακες ζωντανεύουν>>Oι μαθητές και οι μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Εξωμβούργου σας προσκαλούν στην Φωτογραφική Έκθεση «Οι πίνακες ζωντανεύουν» . Τα παιδιά ήρθαν σε επαφή με γνωστούς κλασικούς και μοντέρνους ζωγράφους όπως ο Ντα Βίντσι, ο Βερμέερ, ο Λύτρας, ο Γαΐτης, ο Μαγκρίτ, ο Τσαρούχης, η Φρίντα Κάλο, ο Βαν Γκογκ και πολλοί άλλοι. Αφού μελέτησαν τους πρωταγωνιστές των έργων τους, μεταμορφώθηκαν και μέσα από την τέχνη της φωτογραφίας προσπάθησαν να αποδώσουν τα μηνύματα και τον ψυχικό τους κόσμο. Η δράση πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας εν μέσω πανδημίας Covid κατά το σχολικό έτος 2020-2021 και συμμετείχε το σύνολο των μαθητών και των μαθητριών .
<<Οι Πίνακες ζωντανεύουν>>
Υπεύθυνος προγράμματος – Φωτογραφίες: Γιώργος Μπασινάς
Συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί: Μαρία Δελασούδα, Ελισάβετ Κιουλμουράτογλου, Αγγελική Θεοχάρη, Ελένη Σκλαβούνου, Χριστίνα Ντόκου, Ιωάννα Καραγιάννη, Μαρία Μπανάσα, Ευαγγελία Κυρκοπούλου.
Μην λείψει κανείς
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG_20201111_095205-1-1024x1024.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG_20201103_145556-1024x1024.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/07/1658561555013_1658318800780_0B2DB4F9-49F2-4777-85BF-4C634D4C6A5C-720x1024.jpg)