Γράφει η Έπαρχος Τήνου
Αναστασία Δεληγιάννη – Άσπρου
Παρούσα η Τήνος στην καμπάνια τουριστικής προβολής της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου σε δώδεκα Χώρες.
Τα τελευταία χρόνια η Τήνος έχει διεκδικήσει και έχει πετύχει μια θέση στον Παγκόσμιο τουριστικό χάρτη, αξιοποιώντας και προβάλλοντας τους ιδιαίτερους παράγοντες που διαμόρφωσαν μια ξεχωριστή πολιτιστική ταυτότητα του τόπου, καλώντας συνάμα τους επισκέπτες του νησιού να βιώσουν μια ιδιαίτερη τουριστική εμπειρία που συνδυάζει πολιτισμό, φυσικό περιβάλλον και παράδοση.
Αυτά τα στοιχεία συνθέτουν έναν αστείρευτο καμβά που περιμένει τον επισκέπτη να τον ανακαλύψει και να συνδέσει τον τόπο με αυθεντικές εμπειρίες που θα μείνουν χαραγμένες στη μνήμη του.