Στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Τήνου που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 04 Μαρτίου θα συζητηθεί το θέμα αναφορικά με την εκκίνηση διαδικασιών για την μίσθωση ακινήτου με σκοπό την στέγαση – φιλοξενία τακτικού και εκτάκτου προσωπικού του Κέντρου Υγείας Τήνου και ορισμός μελών επιτροπής καταλληλότητας των προσφερομένων ακινήτων.
Να θυμίσουμε ότι σε πρόσφατη ανακοίνωση του ο Δήμαρχος Τήνου είχε γράψει «Για πρώτη φορά στην ιστορία του ο Δήμος Τήνου παρέχει δωρεάν στέγη στο τακτικό και έκτακτο προσωπικό του Κέντρου Υγείας, ως μία έμπρακτη στήριξη και ουσιαστική αναγνώριση της προσφοράς τους στην τοπική μας κοινωνία.»
«Η χρηματοδότηση που διασφαλίστηκε από την ΠΕΔ Νοτίου Αιγαίου, κατόπιν αιτήματός μας αποτελεί μια πράξη υπευθυνότητας και αλληλεγγύης επιβεβαιώνοντας τον κοινωνικό ρόλο της Τοπικής Αυτοδιοίκησης», αναφέρει χαρακτηριστικά η ανακοίνωση του κ. Σιώτου.