Συνεχίζονται οι προσπάθειες από τα μηχανήματα για να παραμείνουν ανοιχτοί τόσο οι Περιφερειακοί όσο και οι Δημοτικοί δρόμοι στο νησί της Τήνου.
Όπως είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε από Χώρα προς Τριαντάρο, Αρνάδο, Δύο Χωρά, Μοναστήρι, Στενή και Φαλατάδο επιχειρούν δύο μηχανήματα. Έξω Μεριά, Βουρνή, Αγία Μαρίνα καθαρίστηκε νωρίς και ήταν άλλα δύο μηχανήματα.
Άλλο μηχάνημα ξεκίνησε από Φαλατάδο και άλλο πήγε σε Κουμάρο, Σκαλάδο και τέλος άλλο ανέβηκε από Δεράφια, Μουντάδο, Καρυά, Τριπόταμο και θα βγει Κάμπο και θα γυρίσει προς Κώμη.
Το πρόβλημα εστιάζεται σε Στενή, και σε Τριπόταμο, Καρυά.
Θα σας ενημερώσουμε για ότι νεότερο.