Το μικρό ταχύπλοο Super Jet της εταιρίας Sea Jets μπήκε από την Πέμπτη 2/12 στα ενδοκυκλαδικά δρομολόγιο και θα παραμείνει έως και τις 31 Ιανουαρίου 2022. Θα εκτελεί τα δρομολόγια που είχε αναλάβει πριν από μερικούς μήνες το Caldera Vista.
Σημειώνεται ότι το εν λόγω ταχύπλοο δεν έχει τη μεταφορική ικανότητα οχημάτων, παρά μόνο επιβατών. Έτσι, οι ενδοκυκλαδικές συγκοινωνίες αποκτούν και πάλι δύο πλοία (Άρτεμις και Super Jet).
www.cyclades24.gr