Αύριο αναμένεται να ξεκινήσει η πεζοδρόμηση της παραλιακής ζώνης Τήνου όπου θα είναι σε ισχύ μέχρι 12 Σεπτεμβρίου και έπειτα τα δύο επόμενα σαββατοκύριακα (17 – 18 και 24 – 25) του Σεπτεμβρίου.
Η απαγόρευση θα είναι από τον “Κουρσάρο” μέχρι το Super Market “Σκλαβενίτης” και από 20.30 μέχρι 01.00 πρωινή. Η προβλήτα έμπροσθεν του ξενοδοχείου “Ποσειδώνιον” θα πρέπει να έχει ελευθερωθεί από τα οχήματα από τις 20.30
Μετα το άνοιγμα της παραλίας (στις 01.00) θα επιτρέπεται και πάλι η στάθμευση. Στα καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος δίνεται η δυνατότητα να χρησιμοποιήσουν την παραλία όπως και πέρσι με τα ίδια τοπογραφικά.
Εν αναμονή και της ανάρτησης των επίσημων αποφάσεων από το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο.