Στηρίζουμε τον αγώνα και την προσπάθεια όλων των Τηνιακών που ήταν στην πρώτη γραμμή του αγώνα χθες. Είμαστε στο πλευρό σας αν και τα μέτρα δεν μας επέτρεψαν να είμαστε μαζί σας.
Θα παραμείνουμε με δύναμη, πείσμα και αισιοδοξία, απέναντι σε όλους όσους θέλουν να καταστρέψουν το αγαπημένο μας νησί.
Η παρακάτω επιστολή ήταν το λιγότερο που μπορούσαμε να κάνουμε για να ακουστεί η αγανάκτηση μας, για τους ανθρώπους που χτυπήθηκαν , για εκείνους που συνελήφθησαν, για όσους αγωνίστηκαν.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2020/05/Χωρίς-τίτλο-9.png)