Την ερχόμενη Παρασκευή 15 Μαρτίου η gelateria Fatto a mano ανοίγει για να σερβίρει 100% φυσικό παγωτό και να κρατήσει το ενδιαφέρον του κοινού της αμείωτο με πρωτότυπες και κλασσικές γεύσεις για ακόμη μια σεζόν.
Ποιος δεν έχει δοκιμάσει στα τραγανά και πεντανόστιμα χειροποίητα χωνάκια το περίφημο παγωτό ρακόμελο ή το ανθότυρο με θυμαρίσιο μέλι, το φυστίκι με πραγματικό φυστίκι Αιγίνης, τη μαστίχα Χίου με λεμόνι αλλά και τις νηστίσιμες sorbet γεύσεις χωρίς λακτόζη από φρέσκα φρούτα εποχής;
Όμως πέρα από το χειροποίητο παγωτό που μπορείς να το απολαύσεις επίσης πάνω σε βάφλα ή pancakes, στο Fatto a mano βρίσκεις γνήσιες γρανίτες και μοναδικά γλυκά που συνοδεύουν τον specialty μονοποικιλιακό καφέ της εταιρίας Kudu. Tip!
Μην φύγεις χωρίς να πάρεις και ένα signature frozen cocktail, φυσικά με παγωτό!
Fatto a mano: Πλατεία Ταξιαρχών, Παλλάδα Χώρα Τήνου
www.fatoamano.gr / facebook / instagram