Όταν η αγάπη για διάβασμα και η κοινωνική ευαισθησία συναντιούνται, το αποτέλεσμα είναι δυο κούτες γεμάτες βιβλία για μικρούς και μεγάλους !!
Οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Εξωμβούργου ανταποκρίθηκαν στη δράση “ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ” της Ελληνικής αντικαρκινικής εταιρείας και συγκέντρωσαν βιβλία τα οποία θα διατεθούν σε ογκολογικά νοσοκομεία και ξενώνες φιλοξενίας ασθενών.
Ένα μεγάλο «ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ» στους μικρούς μαθητές για την άμεση ανταπόκριση τους και ένα «ΜΠΡΑΒΟ» σε γονείς και δασκάλους που διδάσκουν στα παιδιά τη σημασία της έμπρακτης προσφοράς.
Ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Εξωμβούργου