![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2021/10/Outlook-oik2qqtu.png)
Tuitforall
Το καλοκαίρι του 2021 η ενεργοποίηση της εταιρική μας κοινωνικής ευθύνης έγινε με την μεγάλη καταστροφή των πυρκαγιών όπου συνεργαστήκαμε με την Ένωση οργανώσεων «Μαζί για το παιδί». Στηρίξαμε την πρωτοβουλία τους δίνοντας το 20% από κάθε αγορά που γινόταν στο Tuit.gr το διάστημα 15 Αυγούστου έως 15 Σεπτεμβρίου.
Αυτή η μικρή πράξη προσφοράς ήταν η εκκίνηση του Tuitforall!
Το φθινόπωρο του 2021 μας βρήκε να θέλουμε να συνεχίσουμε να κάνουμε τέτοιες μικρές πράξεις προσφοράς και αγάπης μαζί σας! Η ιδιοκτήτρια του Tuit μόνιμος κάτοικος Τήνου ήρθε σε επαφή με τη Μονάδα Φροντίδας Ηλικιωμένων “Η Μεγαλόχαρη Τήνου” για να προσφέρει παιχνίδια που βοηθάνε την Τρίτη ηλικία, στη μνήμη, την κοινωνικότητα και την ψυχαγωγία τους.
Μέσω της συζήτησης αποφασίσαμε κατ’ αρχην μέχρι τις 15 Νοεμβρίου του 2021 το 20% από τις αγορές σας να δωριστεί στην Μονάδα ως συμμετοχή στη προσπάθεια ανακαίνισης των εσωτερικών χώρων.
Όπως έχει πει και ο διάσημος συγγραφές Ζαν-Πωλ Ρίχτερ «Τίποτε δεν είναι πιο όμορφο από την ευθυμία σε ένα γερασμένο πρόσωπο.»
Έτσι από σήμερα το Tuitforall αντιστρέφει τους κανόνες και οι μικρότεροι για ένα μήνα δίνουν στους μεγαλύτερους. Πολλές μικρές πράξεις αγάπης ενώνονται με όλου του κόσμου το καλό δίνοντας την υπόσχεση για βιωσιμότητα και ανθεκτικότητα των κοινωνιών μας.