Στην Καλλονή στο πρώην Κοινοτικό Κατάστημα, συνήλθε σε συνεδρίαση το Συμβούλιο της Κοινότητας Καλλονής.
Ανάμεσα στα θέματα που συζητήθηκαν ήταν η λήψη απόφασης σχετικά με τον καθορισμό θέσεων τοποθέτησης μικρών κάδων απορριμμάτων εντός των οικισμών κοινότητας Καλλονής για την εξυπηρέτηση κατοίκων και παραθεριστών.
Εισηγούμενη η Πρόεδρος του Συμβουλίου της Κοινότητας το ανωτέρω θέμα παρουσίασε την ανάγκη τοποθεσίας μικρών κάδων απορριμμάτων εντός των οικισμών κοινότητας Καλλονής για την εξυπηρέτηση κατοίκων και παραθεριστών στα κάτωθι σημεία:
1) Οικισμός Αετοφωλιάς
2) Οικισμός Καλλονής
3) Οικισμός Καρκάδος ( Πάνω & Κάτω)
4) Οικισμός Κάτω Κλείσμα
Το Συμβούλιο αφού άκουσε την Πρόεδρο, αποφάσισε ομόφωνα:
Όπως οι αρμόδιες υπηρεσίες του Δήμου προβούν στην τοποθέτηση μικρών κάδων απορριμμάτων εντός των οικισμών κοινότητας Καλλονής για την εξυπηρέτηση κατοίκων και παραθεριστών στα κάτωθι σημεία:
1) Οικισμός Αετοφωλιάς
2) Οικισμός Καλλονής
3) Οικισμός Καρκάδος ( Πάνω & Κάτω)
4) Οικισμός Κάτω Κλείσμα