Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο χωριό του Κέχρου η κοπή πίτας και η συνέλευση του Συλλόγου Απανταχού Κεχριανών. Η συνάντηση έλαβε χώρα στην αίθουσα του χωριού και μετά την τέλεση της απογευματινής Θείας Λειτουργίας.
Ο πρόεδρος του Συλλόγου, Νίκος Ρουγγέρης ανέφερε έργα που έγιναν στο χωριό τον τελευταίο χρόνο ενώ ο ταμίας, Αντώνης Γιαννησόπουλος τον οικονομικό απολογισμό. Έναν σύντομο χαιρετισμό έκανε στη συνέχεια ο Δήμαρχος Τήνου, Παναγιωτης Κροντηρας, η πρόεδρος της Ελασσονος Μειοψηφίας, Αναστασία Ψάλτη και οι εφημέριοι του Χωριού!
Θα ακολουθήσει το ερχόμενο Σάββατο, 27 Ιανουαρίου η κοπή πίτας στην Αθήνα και ώρα 19.00, στον Ιερό Ναό Αγίου Φραγκίσκου Ηρώων Πολυτεχνείου 35 στους Αγίους Αναργύρους.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3270-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3275-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3278-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3277-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3274-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3272-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3262-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3260-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3261-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3264-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3269-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3266-1-1024x576.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3259-1-1024x576.jpeg)