Μετά το ψήφισμα του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Τήνου σχετικά με τους δασικούς χάρτες & διαφύλαξη του ιδιοκτησιακού καθεστώτος των ακινήτων του νησιού όπου μεταξύ άλλων ζητούσε να ανακληθεί η ανάρτηση και η θεώρηση των δασικών χαρτών της Τήνου.
Σήμερα, μετά και την προσκόμιση της Πρότασης – Γνωμοδότησης των δασικών χαρτών στα νησιά του Νοτίου Αιγαίου και τις προτάσεις τροποποίησης του Σχετικού νόμου, που υπέβαλε ο Δικηγόρος κος Μιχάλης Παπαγεωργίου στον οποίο ανατέθηκε αυτή η υπόθεση, η Π. Ένωση Δήμων Νοτίου Αιγαίου ζητεί την ανάκληση των δασικών χαρτών και την αναστολή των προθεσμιών λόγω πανδημίας.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2021/03/163346814_1580934188784542_5902300793699976641_n.jpg)